Γ’ Εθνική: Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος η Καστοριά κόντρα στην Α.Ε. Λευκίμμης, «φωνές» για την διαιτησία από τους «γουναράδες». (φωτογραφίες

1 Λεπτά αναγνωσης

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχτηκε η Καστοριά στην Κέρκυρα επί της Α.Ε. Λευκίμμης, την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Ο Κωστακιώτης άνοιξε το σκορ (1-0) στο 49′ λεπτό για την Α.Ε. Λευκίμης από την άσπρη βούλα, ενώ ο Ιμπραΐμ ισοφάρισε σε 1-1 για την Καστοριά στο 87′ λεπτό με πλασέ, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Οι «γουναράδες» διαμαρτύρονται πολύ έντονα για την διαιτησία, αφού για πρώτη φορά έβγαλαν ανακοίνωση κατά του διαιτητή της αναμέτρησης.

Έτσι η Καστοριά παρέμεινε στην 13η θέση, φτάνοντας τους 29 βαθμούς, ενώ την επόμενη αγωνιστική θα φιλοξενήσει τον Θεσπρωτό.

Οι συνθέσεις:

Α.Ε.Λευκίμμης: Πιττάτζιης, Γρηγοριάδης, Ματσοβίλα, Μουζακίτης, Σκιαδάς, Κωστακιώτης, Καραμποΐκης, Μπαλός, Τσοπανάς, Παπαθανασίου, Σπανός

Καστοριά: Κράτσιος Χρ., Διγκόζης, Μωυσιάδης, Σαββόπουλος Κυρ., Αντωνιάδης (75΄ Κυριζάκης), Γκέγκας, Σαββόπουλος Ευαγ., Παπαγεωργίου (85΄ Σαχινίδης), Πάλλας (79΄ Ibrahim), Μανακίτσας, Τσάνι

Διαιτητής: Χατζηπαναγιώτου Δημήτριος (ΕΠΣ Ηπείρου)

Βοηθοί: Γκέλης Θωμάς (ΕΠΣ Ηπείρου) – Πασιάς Αριστείδης(ΕΠΣ Ηπείρου)