Γ’ Εθνική: Α.Ε.Αλεξάνδρειας – Φ.Σ.Κοζάνη 1-1

Το σκορ που έγινε λατρεία έφερε ακόμη έναν βαθμό στην ΑΕ Αλεξάνδρειας, η οποία για την 4η αγωνιστική στον 2ο όμιλο τη Γ’ Εθνικής ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον ΦΣ Κοζάνη.

Δείτε τα γκολ του αγώνα εδώ

Σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και να πιέζουν για ένα γρήγορο γκολ, ωστόσο αυτό κράτησε για το πρώτο τέταρτο, με την Αλεξάνδρεια σταδιακά να ισορροπεί και μάλιστα να καταφέρνει να προηγηθεί, με τον Καψάλη στο 32′ να πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ για το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Κοζάνη πίεσε για την ισοφάριση και την κατάφερε σχετικά γρήγορα χάρη σε γκολ του Καπετάνου στο 53′ λεπτό.

Η συνέχεια ήταν καταιγιστική, με την μπάλα συνεχώς στις δύο περιοχές και πληθώρα ευκαιριών που, ωστόσο, δεν έφεραν κάποιο αποτέλεσμα, με Αλεξάνδρεια και Κοζάνη να μοιράζοντα με το 1-1 τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η ομάδα της Ημαθίας έρχεται ισόπαλη με 1-1 και συνεχίζει αήττητη με 4 βαθμούς στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα,με την ομάδα της Κοζάνης να έχει μαζέψει 5 βαθμούς στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας

Διαιτητές: Κοσμόγλου,

Βοηθοί: Κωνσταντινίδης – Γενετζάκης