Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Σ.Ιωνικός περιοχής Βαθυλάκκου 1-2 (Φωτογραφίες – βίντεο)

1 Λεπτά αναγνωσης

Με την νίκη και τους τρεις βαθμούς έφυγε το απόγευμα του Σαββάτου ο πρωτοπόρος(μαζί με τον Πανατολικό) Α.Σ.Ιωνικός περιοχής Βαθυλάκκου από την δύσκολη έδρα της Αναγέννησης Λιβαδερού με 1-2.

Οι ποδοσφαιριστές του Λιβαδερού μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο,με τους παίκτες του Σάκη Μακρυγιάννη να κρατούν την μπάλα στην κατοχή τους και να θέλουν να επιβάλλουν τον δικό τους ρυθμό.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο σκορ με άστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το ημίχρονο τελείωσε μοιρασμένο με σκορ 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι άρχισε να αποκτά ενδιαφέρον και ρυθμό και στο 60′ λεπτό ο Χρήστος Ελευθεριάδης θα εκτελέσει κόρνερ,ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων θα προσπαθήσει να μπλοκάρει η μπάλα θα του φύγει και ο προωθημένος Μητράγκας με πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και τα κατάφεραν στο 70′ λεπτό ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1.

Την λύτρωση για την ομάδα του Ιωνικού έδωσε ο αρχηγός της Χρήστος Ελευθεριάδης στο 92′ λεπτό της αναμέτρησης με ωραίο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λιβαδερό κάνοντας το τελικό 1-2.