Από τον παράδεισο στην κόλαση – Σε κλάματα ξέσπασαν οι παίχτες του Εορδαϊκού Πτολεμαΐδας μετά τον υποβιβασμό της ομάδας (φωτογραφίες TOP-SPORT.GR)

1 Λεπτά αναγνωσης

Ο Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας υποβιβάστηκε στα τοπικά πρωταθλήματα, μετά από ένα «πολεμικό» ματς με τον Αστέρα Πετριτή στην Πτολεμαΐδα.

Οι «πράσινοι» ενώ προηγήθηκαν (1-0) στο 87ο λεπτό με τον 16χρονο Δημήτρη Παπαδόπουλο, από τον παράδεισο βρέθηκαν στην κόλαση, αφού στο 90+10 ο Αστέρας ισοφάρισε με πέναλτι του Στεργίου, σε μία φάση όπου ο Εορδαϊκός διαμαρτυρήθηκε πολύ έντονα, με τον διαιτητή Τζάμο, να διακόπτει το ματς για περίπου για δέκα λεπτά, σε μία φάση όπου είναι αμφισβητούμενη και φαίνεται να μην υπάρχει κάτι.

Σα να μην έφτανε αυτό, ο Στεργίου ένα λεπτό αργότερα σκόραρε εκ νέου, έκανε το 1-2 και «πάγωσε» το γήπεδο της Πτολεμαΐδας.