Έμεινε αήττητη για 4η αγωνιστική η Κοζάνη…πήρε τον βαθμό της ισοπαλία στο 0-0 απέναντι στον Απόλλων Πόντου

1 Λεπτά αναγνωσης

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο γήπεδο Πολυκάστρου μεταξύ της Κοζάνης και του ουραγού Απόλλωνα Πόντου.

Το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 15:00,αλλά η έλλειψη ασθενοφόρου στον αγωνιστικό χώρο ανάγκασε τον διαιτητή του αγώνα να το ξεκινήσει στις 15:25

Παρ’ όλα αυτά τα κωμικοτραγικά εν’ έτη 2023 σε μια επαγγελματική κατηγορία το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με το “φτωχό” 0-0.

Μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα του Βορείου Ομίλου της Super League 2 με Μακεδονικό,Νίκη Βόλου και Αναγέννηση Καρδίτσας η ομάδα της Δυτικής Μακεδονίας δεν κατάφερε να κερδίσει τον Απόλλων Πόντου,αλλά έμεινε αήττητη παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από μια καλή φάση στις εστίες των Κίναλη και Μπογκντάνοβιτς ενώ στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Γραμμένος μια πολύ καλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Ενώ στο 57′ λεπτό ήταν η σειρά των “Ποντίων” να χάσουν από πλευράς τους ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ,σε τετ α τετ του Καζάου με τον πορτιέρο της Κοζάνης Μπογκντάνοβιτς,έστειλε την μπάλα άουτ

Απόλλων Πόντου: (Σίριλ Καλί) Κίναλης, Καλογέρης, Τζαλόσι, Κάρδαρης, Αμαραντίδης, Λαμπίρης (60’Κωστίκα),Μουμίν,Νάσερ,Αγουάδο, Καζάου,Ντε Τομάς

Φ.Σ.Κοζάνη( Άγγελος Διγκόζης) Μπογκντάνοβιτς,Πάνος,Τσιμπούκας, Ίτσιος, Κοροβέσης, Αναστασόπουλος,(82’Καραγιάννης),Νάτσος, Καλλέργης, Σιατραβάνης,Γραμμένος, Ποζατζίδης

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης