Ολοκληρώθηκε η συμμετοχή του αθλητή του συλλόγου της Μακεδονικής Δύναμης Απόστολου Τεληκωστόγλου του Κωνσταντίνου στο βαθμολογούμενο πρωτάθλημα Ταεκβοντό G2 , στην Fujeira των Αραβικών Εμιράτων.
Μετά από τέσσερις αγώνες με Κουβέιτ , Μαλαισία , Καζακστάν , Και Ουζμπεκιστάν , κατάφερε να κατακτήσει το αργυρό μετάλλιο στην Ολυμπιακή κατηγορία βάρους των – 80 kg και πολύτιμους βαθμούς στο Παγκόσμιο και Ολυμπιακό ράνκινκ , και ειδικά σε αυτήν την χρονική στιγμή ενόψει του Ευρωπαϊκού Ολυμπιακού τουρνουά πρόκρισης.
Τον αθλητή του συλλόγου μας καθοδήγησε ο προπονητής της αγωνιστικής ομάδας κ. Αλμασίδης Χρήστος , ο οποίος ταξίδεψε στα Εμιράτα για να βρεθεί δίπλα στον αθλητή του…
Το Δ.Σ του συλλόγου της Μακεδονικής Δύναμης,οι προπονητές και η επιστημονική ομάδα υποστήριξης του συγχαίρουν τους δύο εκπρόσωπους της για την συμμετοχή και την διάκριση τους .
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
ΚΟΖΑΝΗΣ
ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΝΑ ΌΝΕΙΡΟ
Τα όνειρα είναι για τους αθλητές και Οι ομάδες για να τα πραγματοποιούν.
Συνεχίζουμε..
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/02/image_editor_output_image419791271-17071190548215117703780112584389.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/02/image_editor_output_image2008834645-17071190704384636576421349747093.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/02/image_editor_output_image-1710332804-17071191682373960003193502887679.jpg)