Το Φ.Σ. Εθνικός Κοζάνης ανακοινώνει την συνέχιση της συνεργασίας με τον αθλητή Τσολάκη Γιώργο.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/αρχείο-λήψης-26.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_623037039764792-9.webp)
Ο Γιώργος ήταν η μία από τις δύο μεταγραφές ενίσχυσης που έγιναν τον περασμένο Δεκέμβρη στο δύσκολο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και μετά από συζητήσεις επήλθε η συμφωνία για συνέχιση της συνεργασίας μας.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/FB_IMG_1689014978990-1024x870.jpg)
Μετά την συμφωνία ο παίκτης της ομάδος μας δήλωσε:
Πληγωμένος που δεν καταφέραμε να κρατηθεί η ομάδα στην εθνική κατηγορία την περασμένη σεζόν. Χρειάζεται υπομονή τώρα για να φτάσουμε εκεί που αξίζει η ομάδα να βρίσκεται. Ευχαριστώ τον προπονητή και τη διοίκηση για την εμπιστοσύνη τους. Καλή μπασκετική χρονιά σε όλους.
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_706249117721443-73-1024x262.jpeg)