Το Φ.Σ. Εορδαϊκός ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Σαράντη Τοπάλη.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230728_202615-scaled.jpg)
Ο Τοπάλης αγωνίζεται στην θέση του αμυντικού χαφ και είναι γεννημένος στην Πτολεμαΐδα στις 9/4/1984. Για τον Σαράντη δεν χρειάζονται πολλές συστάσεις για την ποδοσφαιρική του καριέρα την οποία ξεκίνησε στην ομάδα του Εορδαϊκού (2006-07) όπου και μεταγράφηκε την ίδια χρόνια στον Πανηλειακό, ακολουθήσαν οι ΠΑΟΝΕ (2008), ξανά Εορδαϊκός (2009) , Κιλκισιακός (2010), Ρόδος (2011) , Κοζάνη (2012) , και από το 2014 μέχρι και σήμερα αγωνιζόταν αδιάκοπα στον Μακεδονικό Φούφα.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/received_2174921782692183-2.jpeg)
Ο Τοπάλης διαθέτει αρκετή ποιότητα και εμπειρία απο τα γήπεδα Β’ και Γ’ εθνικής και με την απόκτηση του ο Εορδαϊκός μπορεί να νιώθει “ήρεμος” για την ανασταλτική γραμμή των χαφ.
Σαράντη καλώς επέστρεψες στην οικογένεια του Εορδαϊκού…
Γραφείο τύπου
“Φ.Σ. Εορδαϊκός”
![](https://i.imgur.com/9k2N88y.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/InCollage_20230723_092854805-1024x1024.jpg)