Στην Τυφλίδα της Γεωργίας, θα βρεθεί τις επόμενες μέρες, ο Ρίντι Σάλλα, για να συζητήσει τη μεταγραφή του σε ομάδα Α’ Εθνικής της χώρας.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/image_editor_output_image892152560-1689274301183-300x169.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG_20230603_222621-46-1024x228.jpg)
Ο Ρίντι Σάλλα, γεννημένος το 2001, έκανε μια εκπληκτική σεζόν στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Ελλάδος, με τα χρώματα της ΑΕΠ Κοζάνης και τώρα ψάχνει τον επόμενο σταθμό της καριέρας του.
Ο Ρίντι, αγωνίζεται σαν επιθετικός και διακρίνεται για την έξοχη τεχνική του όπως και για την ευχέρεια στο σκοράρισμα.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_623037039764792-12-300x37.webp)
Τις επόμενες μέρες θα υπάρχουν εξελίξεις, αφού στο μεταξύ έχει απορρίψει προτάσεις άλλων Ελληνικών συλλόγων, καθώς ο στόχος του είναι το επαγγελματικό ποδόσφαιρο.
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_706249117721443-84-1024x262.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/InCollage_20230618_234038171-16-1024x576.jpg)