![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1683478724360-1024x636.jpg)
Σε ένα χιτσκοκικό παιχνίδι που κρίθηκε στην διαδικασία των πέναλτι με 1-4 υπέρ των Δαναών 2000,και ενώ στο 117′ οι τυπικά γηπεδούχοι της Δόξας Βερμίου Πύργων άνοιξαν το σκορ με το Σιδηρόπουλο,όμως στο επόμενο λεπτό οι Δαναοί με τον Μπαλτζή ισοφάρισαν σε 1-1.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/received_948912159439679-1024x579.webp)
Το παιχνίδι πήγε στην “ρώσικη ρουλέτα” των πέναλτι όπου εκεί ο portiero των Δαναών Ζερβανταρίδης ήταν ο “ήρωας ” του αγώνα.
Με δυο εντυπωσιακές αποκρούσεις του χάρισε την άνοδο της ομάδας των Δαναών στην Α’ Κατηγορία,ενώ η Δόξα Βερμίου Πύργων υποβιβάζεται πλέον στην Β’ Κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/received_706249117721443-29-1024x262.jpeg)
Φωτογραφίες: Topsport Kozani Χρήστος Τσαρτσιανίδης