Την πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες Μικτών Κ16 κατάφεραν τα “παιδιά” του Χάρη Βοριαζίδη και Γιώργου Τσέπουρα στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας απέναντι στην αντίστοιχη της ΕΠΣ Καρδίτσας.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/IMG_20230510_185830.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/image_editor_output_image-902448993-1683740474823.jpg)
Με “δράστες” τους Επαμεινώνδα Κωτίδη στο 39′ με ωραία κεφαλιά να κάνει το 0-1 και να βάζει μπροστά στο σκορ την Μικτή της Κοζάνης,ενώ στο 70′ ο Καραφουλίδης διπλασίασε τα τέρματα και σφράγισε την σπουδαία πρόκριση της Μικτής ΕΠΣ Κοζάνης στους “8” του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/image_editor_output_image1463678783-1683740500397.jpg)
Πριν την έναρξη του παιχνιδιού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Παύλου Μυροφορίδη
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/received_706249117721443-38-1024x262.jpeg)