Έφτασε η στιγμή του επόμενου βήματος για το τμήμα Γυναικών του Ηρακλή Κοζάνης, αφού το Σάββατο 17 Φεβρουαρίου ξεκινάει το Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών.
Η ομάδα του Ηρακλή θα αντιμετωπίσει τις πρωταθλήτριες της Ε.Σ.ΚΑ.Θ. (Ολυμπιακός Βόλου), Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ. (Κούπα Κιλκίς) και Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ. (ΓΑΣ Κομοτηνής) σε ένα μίνι πρωτάθλημα, ο νικητής του οποίου θα κερδίσει την άνοδο.
Το Σάββατο στις 18:00 στο Δ.Α.Κ. Κοζάνης υποδεχόμαστε τον Ολυμπιακό Βόλου για την 1η αγωνιστική.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/02/fb_img_17079991793168530203637787478655-scaled.jpg)
Τα χρυσά κορίτσια του κόουτς Τοπάλη χρειάζονται την υποστήριξη όλων, στην προσπάθεια τους για να ανέβουν σε ανώτερο επίπεδο.
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης Athlitikianaskopisi.gr
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2024/02/received_7062491177214438992039077062027353-1024x262.jpeg)