Στο κλειστό γυμναστήριο της Λευκόβρυσης Κοζάνης θα πραγματοποιηθεί ο τελικός του Super Cup Χάντμπολ Γυναικών,ανάμεσα στον Πρωταθλητή ΠΑΟΚ και την Κυπελλούχο Νέα Ιωνία.
Μία διοργάνωση η οποία θα διεξαχθεί για πρώτη φορά, με το «στολίδι» της Κοζάνης να έχει την τιμή να την φιλοξενεί.
Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου, στις 18:00.
Στην συνέντευξη τύπου, μίλησαν οι προπονητές των δύο ομάδων, Πελεκίδης (ΠΑΟΚ) και Ανταλής (Νέα Ιωνία), οι αρχηγοί των δύο Συλλόγων, Χατζηπαρασίδου (ΠΑΟΚ) και Κεπεσίδου (Νέα Ιωνία), ο Γενικός Γραμματέας της ΟΧΕ, κύριος Σταματιάδης, ο Δήμαρχος Κοζάνης, Λάζαρος Μαλούτας, καθώς και ο Πρόεδρος του ΟΑΠΝ, κύριος Ζήσης Μάρας.
Δείτε το βίντεο του www.top-sport.gr:
Δείτε τις φωτογραφίες από την συνέντευξη τύπου:
![](https://i.imgur.com/oWAyUUK.jpg)
![](https://i.imgur.com/dH7M1vK.jpg)
![](https://i.imgur.com/noMvRWI.jpg)
![](https://i.imgur.com/TDFphy2.jpg)
![](https://i.imgur.com/TAfihG5.jpg)
![](https://i.imgur.com/LE94MOu.jpg)
![](https://i.imgur.com/h61TIS0.jpg)
![](https://i.imgur.com/Lac9CS7.jpg)
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/10/InCollage_20230724_123145301-2-1024x576.jpg)