Φίλες και φίλοι του Α.Σ.Ιωνικού μια ποδοσφαιρική χρονιά έφτασε στο τέλος της,η ομάδα μας κατέκτησε επάξια την δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα που την οδηγεί στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1683196934296.jpg)
Στόχος της ομάδας εξαρχής ήτανε η καλή πορεία,το καλό ποδόσφαιρο και η υψηλότερη θέση στον βαθμολογικό πίνακα.Ο στόχος επετεύχθη!!!17 χρονιά μετά επιστρέφουμε εκεί που μας αξίζει εκεί που ο ΙΩΝΙΚΟΣ μας πρέπει να βρίσκεται.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/FB_IMG_1683196936624-1024x519.jpg)
Ο Αθλητικός Σύλλογος Α.Σ.Ιωνικός περιοχής Βαθυλάκκου, Μεσιανής, Ροδίτη,Λευκάρων,Νεράϊδας,Ιμέρων, καλεί των φίλαθλο κόσμο του Ιωνικού την Κυριακή 7 Μαΐου και η ώρα 15:00 να παρευρεθεί στο γήπεδο Βαθυλάκκου για την προγραμματισμένη φιέστα ανόδου,μια ποδοσφαιρική γιορτή με ένα φιλικό παιχνίδι με το αδελφό προσφυγικό σωματείο της ΑΕΠ Κοζάνης…
Ώρα έναρξης γιορτής 13:00 παρέα με τον Djneto Vittas
Μπλουζάκια για τους μικρούς μας φίλους.
Φαγητό και αναψυκτικά για όλους.
Θα ακολουθήσει μετά τον αγώνα η απονομή μεταλλίων στους ποδοσφαιριστές από την Ε.Π.Σ Κοζάνης.
Οι παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/05/received_706249117721443-19-1024x262.jpeg)