Η Διοίκηση του ΓΑΣ Σβορώνου ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Γιάννη Ζωγράφο.
Ο Γιάννης είναι γεννημένος στις 28/5/2000, αγωνίζεται στη θέση του τερματοφύλακα και αποτελεί έναν εξαιρετικό πορτιέρο με πολλές παραστάσεις αλλά και συμμετοχές ως βασικός στην Γ’ κατηγορία.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_221165717375544-14.webp)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_1928451784208857-300x300.webp)
Ο 23χρονος τερματοφύλακας ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του σταδιοδρομία το 2016 στις ακαδημίες του Λεβαδειακού όπου αγωνίστηκε στην Κ17 και στην Κ20, ενώ μάλιστα τη σεζόν 2018-19 προβιβάστηκε στην πρώτη ομάδα χωρίς να γράψει επίσημη συμμετοχή.a
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG_20230603_222621-75-1024x228.jpg)
Ακολούθησε η περιπέτεια στη Γ’ Εθνική κατηγορία, με τη φανέλα του Δία Δίου (2019-20), της ΑΕ Καρίτσας (2020-21) ενώ την περσινή σεζόν υπερασπίστηκε τα γκολπόστ του Πανθρακικού με μεγάλη επιτυχία.
Με την απόκτηση του Γιάννη ο ΓΑΣ ενισχύεται ακόμη περισσότερο στη θέση «1», με τον 23χρονο ποδοσφαιριστή να προστίθεται στη φαρέτρα δίπλα στον Αλέξανδρο Κούζα και στο νεαρό Γιάννη Τζώτζο.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_1422119945299686-16.webp)
Σημειώνεται πως το ρόστερ της ομάδας μας αναμένεται να κλείσει οριστικά με την απόκτηση ενός ακόμη ποδοσφαιριστή αλλά και με δύο ανανεώσεις που είναι προ των πυλών.
Σύσσωμη η οικογένεια του ΓΑΣ Σβορώνου εύχεται στο Γιάννη καλή σεζόν με υγεία και πολλές επιτυχίες με τη φανέλα της ομάδας μας!
Με εκτίμηση
Γραφείο Τύπου ΓΑΣ Σβορώνου
Athlitikianaskopisi.gr
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/InCollage_20230722_150458494-1-1024x576.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_2174921782692183-2-300x148.jpeg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/InCollage_20230711_142727262-4-1024x576.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_1422119945299686-15-300x45.webp)