Ο Θοδωρής Μήτκας είναι από σήμερα παίκτης της ομάδας μας!!!Ο ταλαντούχος νεαρός τερματοφύλακας γεννηθείς στις 3/04/2004 με ύψος 1,80 ,ξεκίνησε το ποδοσφαιρο στην ακαδημία ποδοσφαίρου Ατρόμητος Πτολεμαϊδας!
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG_20230603_222621-1-1024x228.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG-d6ea20f260ac71bea28f10e9297081b4-V-768x1024.jpg)
Απ’ τα 14 του χρόνια ως τα 16 αγωνίστηκε στο ανδρικό στην Β’ και Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης.
Αργότερα αγωνίστηκε στον Μακεδονικό Φούφα με παιχνίδια στην Γ’Εθνική. Ο Θοδωρής βρέθηκε για μια εβδομάδα και στην Ισπανία για δοκιμαστεί στην Ατλέτικο Μαδρίτης!
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG-7ac922fe987001df203467035964f3ad-V-768x1024.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/received_1202677890397024.webp)
Την περσινή σεζόν αγωνίστηκε στον Ερμή Αμυνταίου όπου κατέκτησε το πρωτάθλημα και το Κύπελλο!!Του ευχόμαστε καλή χρόνια χωρίς τραυματισμούς.
Επιμέλεια: Athlitikianaskopisi.gr Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/08/received_706249117721443-6-1024x262.jpeg)