Την δημιουργία νέου γηπέδου ποδοσφαίρου στη Λευκοπηγή Κοζάνης, και υπολοίπων αθλητικών και εκπαιδευτικών εγκαταστάσεων μετά από αγορά αγροτεμαχίων αποφάσισε κατά πλειοψηφία το Δημοτικό Συμβούλιο Κοζάνης.
Ο Πρόεδρος της τοπικής Κοινότητας Λευκοπηγής Τάσος Κανάβας μας είπε:
Μετά από πολλά χρόνια ταλαιπωρίας και σχέδια επι σχεδίων μπαίνει στην τελική ευθεία η αγορά δύο αγροτεμαχίων 23,350 τμ μετά από απόφαση του τοπικού συμβουλίου και την Ομόφωνη ψηφοφορία του Δημοτικού συμβουλίου για την ανέγερση ενός ολοκαίνουργιου γήπεδο ποδοσφαίρου κ άλλων αθλητικών εγκαταστάσεων στο χωριό μας!!!
Συνεχίζουμε να υλοποιούμε τους στόχους μας δυναμικά με πρόγραμμα και μεθοδικότητα..
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης Athlitikianaskopisi.gr
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/12/received_706249117721443-23-1024x262.jpeg)