![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/images-4.jpeg)
Την προσθήκη του νεαρού, φιλόδοξου προπονητή Τέλη Καλπακίδη στο προπονητικό team της ομάδας ανακοινώνει ο Μ.Αλέξανδρος Άρδασσας
Ο Τέλης Καλπακίδης θα είναι άμεσος συνεργάτης και βοηθός του Γιώργου Καραγκιολίδη,ενώ από κοινού θα σχεδιάσουν την ομάδα της Άρδασσας για την νέα απαιτητική αγωνιστική χρονιά που έρχεται.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG_20230603_222621-48-1024x228.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/image_editor_output_image1221842111-1689417437529.jpg)
Ο Τέλης Καλπακίδης είναι απόφοιτος του ΤΕΦΑΑ με ειδικότητα το ποδόσφαιρο, ενώ είναι κάτοχος διπλώματος UEFA B και UEFA D. Επιπλέον, έχει εργαστεί στον Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδοσφαίρου, ως προπονητής στα τμήματα Κ10 και Κ12,και τελευταία στα τμήματα υποδομής του Ατρομήτου Πτολεμαΐδας
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_1422119945299686-5.webp)
Αποτελεί έναν από τους εκκολαπτόμενους προπονητές της περιοχής μας και οι άνθρωποι του Μ.Αλεξανδρου Άρδασσας είναι πολύ ικανοποιημένοι με την ένταξη του στο προπονητικό team της ομάδας.
Η Διοίκηση της ομάδας εύχεται ολόψυχα καλή επιτυχία και καλή δύναμη στο έργο που αναλαμβάνει!!!!
Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/07/received_706249117721443-87-1024x262.jpeg)