![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/received_221165717375544-54.webp)
Την προηγούμενη Τετάρτη (21/6) είχατε διαβάσει για πιθανές ημερομηνίες που αφορούσαν τις δηλώσεις συμμετοχών στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και το πότε θα γίνει η σέντρα.
Πληροφορίες της mikriliga.com κάνουν λόγο ότι «κλείδωσε» η ημερομηνία για τις δηλώσεις συμμετοχής, η οποία θα είναι μέχρι τη Δευτέρα 10 Ιουλίου, με σκοπό στην κλήρωση του πρωταθλήματος -που εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα γίνει στις 31/7- να έχουν σχηματιστεί οι τέσσερις όμιλοι.
Από κει και πέρα, πιθανότατα στις 10 Σεπτεμβρίου θα έχουμε σέντρα για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024. Πάντως, την Πέμπτη θα γίνει γνωστή και η προκήρυξη, όπου εκεί θα έχουμε κάποιες διαφοροποιήσεις στην αρχική ενδεκάδα (εννέα Έλληνες και δύο ξένοι) που θα αγωνίζονται οι ομάδες της Γ’ Εθνικής.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/InCollage_20230618_234038171-25-1024x576.jpg)