Με πρωινή προπόνηση την Τρίτη ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Πιερικού, για τον αναβληθέντα αγώνα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, με αντίπαλο την Θύελλα Κατσικά (4/10 16:00).
Ο προπονητής του Πιερικού, Δημήτρης Κάλφας συμπεριέλαβε 21 ποδοσφαιριστές στην αποστολή:
Μπίντσης, Μπαλάφας, Μαραγκός, Γιαλαμίδης, Οικονομίκος, Μπλέτσας, Δεληγιάννης, Χατζηκωνσταντίνου, Στοΐος, Κυπαρίσσης, Κατσαβάκης, Παπαϊωάννου, Μυρωτής, Σαραντίδης, Μακρίδης, Μπάλλας, Φασίδης, Μπαλογιάννης, Κόντος, Οικονομόπουλος, Ματζαλάκου.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/10/FB_IMG_1696342899575-1024x768.jpg)
Αναχώρησε το μεσημέρι της Τρίτης η αποστολή του Πιερικού για τα Ιωάννινα, όπου και θα διανυκτερεύσει.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/10/InCollage_20230727_064218033-3-1024x576.jpg)