![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/FB_IMG_1687982953905-1024x1022.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/IMG_20230603_222621-65-1024x228.jpg)
Η Διοίκηση του ΓΑΣ Σβορώνου ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Δημήτρη Κοντοθανάση.
Πρόκειται για το πρώτο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας μας για τη σεζόν 2023-24 αλλά και για έναν από τους πιο ποιοτικούς κεντρικούς χαφ της κατηγορίας.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/received_1450529785682034-54.webp)
Ο Δημήτρης είναι γεννημένος στις 25/6/1999 και ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του σταδιοδρομία στις ακαδημίες του ΠΑΟΚ όπου αγωνίστηκε για δύο σεζόν (2015-17), ενώ ακολούθησαν κατά σειρά η Δόξα Βλαχογιαννίου, ο Ηρακλής Λάρισας, ο Απόλλων Λάρισας, ο Οικονόμος Τσαριτσάνης και ο ΠΟ Ελασσόνας.
Την περσινή σεζόν ήταν ένας από τους κορυφαίους παίκτες του ΠΟ Ελασσόνας που αγωνίστηκε στον ίδιο όμιλο (2ος) με το ΓΑΣ Σβορώνου.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/received_1202677890397024-47.webp)
Αγωνίζεται στο χώρο της μεσαίας γραμμής τόσο ως αμυντικός χαφ όσο και ως box-to-box μέσος και διακρίνεται για το πολυδιάστατο παιχνίδι του και για την μεγάλη ποδοσφαιρική του ωριμότητα.
Σύσσωμη η οικογένεια του ΓΑΣ Σβορώνου εύχεται στο Δημήτρη καλή σεζόν με υγεία και πολλές επιτυχίες με τη φανέλα της ομάδας μας!
Με εκτίμηση
Γραφείο Τύπου ΓΑΣ Σβορώνου
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/InCollage_20230618_234038171-27-1024x576.jpg)