![](https://sportsfan.gr/wp-content/uploads/2024/05/436007246_971048218356177_6053014953291576976_n.jpg)
Ο ΠΑΟΚ έχει την απόλυτη παντοδυναμία στο ποδόσφαιρο γυναικών και πανηγύρισε τον τίτλο του πρωταθλήματος για 19η φορά στην ιστορία του.
Η ομάδα γυναικών του ΠΑΟΚ εξασφάλισε ένα ακόμη πρωτάθλημα. Ο Δικέφαλος επικράτησε 3-0 του ΟΦΗ, έφτασε τους 68 βαθμούς και άνοιξε στο +12 τη διαφορά από την κρητική ομάδα, η οποία είναι 2η, δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε.
Η Χέμβαλ ήταν η απόλυτη πρωταγωνίστρια για τις γηπεδούχες, καθώς άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό, ενώ πέτυχε και το τρίτο γκολ στο 58ο λεπτό για το τελικό 3-0. Δίχτυα βρήκε και η Βαρδαλή για το 2-0 στο 33′.
![](https://sportsfan.gr/wp-content/uploads/2024/05/436255479_971048281689504_8761437115650727661_n.jpg)
Πλέον, ο ΠΑΟΚ και ο ΟΦΗ ανανεώνουν το ραντεβού του στο ΒΑΚ την Τετάρτη (15/5, 16:00) για τον μονό ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας γυναικών.
![](https://sportsfan.gr/wp-content/uploads/2024/05/436225166_971048131689519_5463038253241897529_n.jpg)
![](https://sportsfan.gr/wp-content/uploads/2024/05/435983447_971048201689512_2934347312384137078_n.jpg)
![](https://sportsfan.gr/wp-content/uploads/2024/05/436234371_971048115022854_4206322824054890474_n.jpg)