🇬🇷 GRAND PRIX PARIS 2023 🇬🇷
APOSTOLOS TELIKOSTOGLOU
WORLD CHAMPION 3 times
EUROPEAN CHAMPION 4 times MEDITERRANEAN CHAMPION 1 time
NATIONAL CHAMPION 17 times
Αύριο Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου 2023 αγωνίζεται ο αθλητής του συλλόγου μας Μακεδονική Δύναμη Απόστολος Τεληκωστόγλου στο δεύτερο grand prix του έτους το οποίο διεξάγεται στο Παρίσι ακριβώς ένα χρόνο πριν τους ολυμπιακούς αγώνες που θα φιλοξενήσει η πόλη του φωτός !!!
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/09/μακεδονικη_δυναμη.jpg)
Ο αθλητής του συλλόγου μας θα αγωνιστεί στην ολυμπιακή κατηγορία των – 80 kg στην θέση 12 στο ταμπλό της διοργάνωσης όπου συμμετάσχουν οι 32 καλύτεροι αθλητές του κόσμου στην κατηγορία βάρους των -80 kg
Στον πρώτο αγώνα θα συναντηθεί με τον αθλητή της Γεωργίας με αριθμό ( 305 ) στην συνέχεια εφόσον υπάρχουν νίκες θα ακολουθήσουν οι αγώνες με αριθμούς ( 318 ) (325 ) ( 232 ) και ο τελικός της κατηγορίας των – 80 kg έχει τον αριθμό ( 236 )
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/09/received_1288745955085387-1024x907.jpeg)
Τον αθλητή θα καθοδηγήσουν οι προπονητές της Προολυμπιακής ομάδας της χώρας μας κύριοι Εφραιμίδης Παντελής και Ζηνέλης Θεόδωρος τους οποίους ευχαριστούμε εκ των προτέρων !!!
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230603_222621-2-1024x228.jpg)
Το Δ.Σ του συλλόγου μας οι προπονητές του και η επιστημονική ομάδα υποστήριξης , εύχονται καλή επιτυχία στον Απόστολο και στην ελληνική αποστολή και αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει την εταιρεία αθλητικών ειδών ( ADMIRAL ) που είχε την διάθεση να αναλάβει τα έξοδα αποστολής του πρωταθλητή μας ,το Αεροπορικό του Εισιτήριο και το Ξενοδοχείο κατά την παραμονή του στο Παρίσι !!!
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/09/InCollage_20230618_234038171-1024x576.jpg)