Με μοναδικό στόχο την νίκη και την άνοδο-επιστροφή στην Γ’ εθνική κατηγορία , η Αναγέννηση Άρτας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη Φιλιατών.
Τον Άρη Φιλιατών εκτός έδρας αντιμετωπίζει η Αναγέννηση Άρτας , σε έναν αγώνα που η ομάδα μας θα παραταχτεί με μοναδικό ζητούμενο την νίκη και την επιστροφή στην Γ’ εθνική Κατηγορία.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/FB_IMG_1686474657924-1024x696.jpg)
Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Κυριακή 11 Ιουνίου 2023 στις 17:00 στο Εθνικό Στάδιο Φιλιατών,στα πλαίσια της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής του 3ου ομίλου των αγώνων που οδηγούν σε άνοδο στην Γ’ Εθνική Κατηγορία.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/received_1450529785682034-21.webp)
Η Αναγέννηση,ολοκλήρωσε την προετοιμασία της την Παρασκευή 9 Ιουνίου 2023 , με προπόνηση στο Δημοτικό Στάδιο Αρτας.Με τον προπονητή Δημήτρη Θόδη να μην υπολογίζει στις υπηρεσίες των μόνιμων τραυματιών Κώστα Ψαλλιδάκη , Γιώργου Δερβίλη και του Λάμπρου Τσιλιγιάννη που θα απουσιάσει , λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/received_221165717375544-24.webp)
Ενώ ο Αλέξανδρος Παπακίτσος θα εκτίσει την ποινή τις τρίτης και τελευταίας αγωνιστικής.
Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε , ο κύριος Πέτσας του Συνδέσμου (Τρικάλων), με βοηθούς τον κύριο Λεωνίδα και τον κύριο Αλεξόπουλο επίσης από τον Σύνδεσμο (Τρικάλων).
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/received_1244880022822736-22.webp)
Ενώ παρατηρητής διαιτησίας , ορίστηκε ο κύριος Σαράφογλου του Συνδέσμου(Πρέβεζας-Λευκάδας).
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/FB_IMG_1686173349462-6-1024x642.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/image_editor_output_image-1105739762-1686475191705.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/IMG_20221209_195253_611-1024x626.jpg)
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/06/IMG_20221210_094417_310-3.jpg)