Ένα όμορφο δυνατό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό γήπεδο Σερβίων στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ά’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/09/received_862393168729606-1024x654.webp)
Ο γηπεδούχος Τιτάν Σερβίων του Σωτήρη Μαυροδήμου νίκησε τον Ατρόμητο Πτολεμαΐδας του Κώστα Μαργιορίδη με 2-1 και παρέμεινε αήττητος μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας μέσα στο Βελβεντό.
Πολλές φάσεις για τους γηπεδούχους και δύο δοκάρια με.τον Μαυροδήμος.και Πελέκα,ενώ ο συνήθης ”ύποπτος” σκόρερ του Τιτάνα Ευθ.Νέστορας “χτύπησε” στο 43′ και στο 79′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Για τους ποδοσφαιριστές του Ατρομήτου που ήταν επικίνδυνοι στις στημένες φάσεις ο Εμμανουήλ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 75′ λεπτό.
Θα πρέπει να σταθούμε στο
fair play στο 4′ των καθυστερήσεων που έκανε ο Χαραλαμπίδης Αθανάσιος. Ενώ έχανε η ομάδα του έδωσε την μπάλα στην ομάδα του Τιτάν διότι τραυματίστηκε ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων.
Έτσι μετά το τέλος του σημερινού αγώνα ο Τιτάν Σερβίων έφτασε του 4 βαθμούς αήττητος,και την επόμενη αγωνιστική θα πάρει ξεκούραστα του 3 βαθμούς αφού αγωνίζεται με την ΑΕΠ που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα,ενώ ο Ατρόμητος Πτολεμαΐδας έμεινε στους 3 βαθμούς της πρεμιέρας με τον Ιωνικό περιοχής Βαθυλάκκου,ενώ την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχτεί την Α.Ε.Περδίκκα στο γήπεδο του.
Τιτάν Σερβίων (Σωτήρης Μαυροδήμος) Σαββίδης,Μουρατίδης,Ταΐρης, Τσέτσιλας,Μαρούδης,Νέστορας Α, Δήμος, Μαυροδήμος, Μοσχόπουλος, Τακίδης,Νέστορας Ευθ.
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/09/received_340954288356980-1024x653.webp)
Στον πάγκο έκατσαν οι: Ελευθερίου,Ζαρογιάννης, Λαβαντσιώτης,Τζέλλος,Νταραμπάς, Βαχτσεβάνος, Χρυσοστομίδης, Πελέκας,Μπάκανος
Διαιτητής: Κεχαγιάς
Βοηθοί: Λαμπριανίδης – Ρίζος
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/09/received_862393168729606-1-1024x654.webp)
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας (Κώστας Μαργιορίδης) Βασιλειάδης,Χαραλαμπίδης,Ραμπίδης,Δημητρίου, Εμμανουήλ, Μπεσπάρας,Κούσης,Μπασδάρας, Νίκου, Δαβίτης,Σίσκος
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/09/received_863060368521048-1024x742.webp)
Στο πάγκο έκατσαν οι: Παπάζογλου,Κουτσογιώργος, Φυραρίδης,Παπαδόπουλος, Γεωργιάδης,Μουρουζίδης
Ρεπορτάζ: Παύλος Καλεμκερίδης
Φωτογραφίες: Σάκης Καραζιώτας(Τιτάν Σερβίων)
Επιμέλεια: Athlitikianaskopisi.gr
![](https://athlitikianaskopisi.gr/wp-content/uploads/2023/09/received_706249117721443-58-1024x262.jpeg)