Tάσος Καραγκιόζης: ο ” φύλακας άγγελος” της Κοζάνης

1 Λεπτά αναγνωσης

Διανύει μια εκπληκτική περίοδο με την φανέλα της Κοζάνης ο portiero Τάσος Καραγκιόζης….

Ανήκει στην τετράδα τερματοφυλάκων της Κοζάνης μαζί με τους Μπλατσιώτη, Μπίκο,και Ναθαναηλίδη.

Οι εμφανίσεις του 26χρονου(20/06/1997) τερματοφύλακα κάτω από τα δοκάρια της πρωτοπόρου Κοζάνης δείχνουν ένα επαγγελματία ποδοσφαιριστή με πάρα πολλές ώρες δουλειάς εδώ και πολλά χρόνια στην επαγγελματική του καριέρα.

Προερχόμενος από τον ΟΦ Ιεράπετρας ο Τάσος Καραγκιόζης διανύει μια αγωνιστική περίοδο με αγωνιστική συνέπεια, σταθερότητα και εκπληκτικές αποκρούσεις.

Μια από αυτές στο χθεσινό παιχνίδι της Κοζάνης μέσα στο γήπεδο Τρίγλιας με την γηπεδούχο Α.Ο.Χανιώτη.

Ενώ οι γηπεδούχοι προηγούνται με 2-0 ο Τάσος Καραγκιόζης ίπταται και κάνει την απόκρουση του αγώνα…..

Ο φωτογραφικός φακός της Κατερίνας Πολιτίδου τον “πιάνει” να απογειώνεται και να αποκρούει την μπάλα σε κόρνερ.

Η ομάδα της Κοζάνης βρήκε τον φύλακα άγγελο της!!!!!

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης