“Aσταμάτητο” το Κιλελέρ….άνετα και δίκαια επικράτησε με σκορ ο ευρύ 4-0 απέναντι στα Μετέωρα

Παύλος Καλεμκερίδης
3 Λεπτά αναγνωσης

Η Α.Ε. Κιλελέρ ξεκίνησε ιδανικά στα μπαράζ ανόδου για άνοδο στη Γ’ Εθνική!!!Την Τετάρτη (17/5) και στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου, επικράτησε με το ευρύ σκορ 4-0 των Μετεώρων και έτσι έδειξε πως η ομάδα του κ. Κώστα Κατσάρα είναι σε πολύ καλό δρόμο ενόψει της συνέχειας.

Το ματς διεξήχθη σε έναν εξαιρετικό αγωνιστικό χώρο και με την παρουσία πλήθος κόσμου που γέμισαν την κερκίδα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή σε όλη τη διάρκεια του ματς και δίκαια έφτασαν στο τέλος στη νίκη, αφού συνδύασαν το θέαμα με την ουσία. Πολύ καλό ποδόσφαιρο από τους παίκτες του Κιλελέρ που έδειξαν τις διαθέσεις τους από το πρώτο λεπτό…

Στο 1’ ο Κατσαμάγκας με κεφαλιά δεν βρήκε στόχο από κοντά, ενώ στο 4’ ο Χασομέρης έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, έδιωξε εντυπωσιακά ο κίπερ των Μετεώρων σε κόρνερ. Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, δεν σημειώθηκαν άλλες φάσεις με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή και να προσπαθούν να διασπάσουν στην σφιχτή άμυνα της αντίπαλης ομάδας.

Στην επανάληψη το Κιλελέρ μπήκε ορεξάτα και κατάφερε από νωρίς να πάρει «κεφάλι» στο σκορ. Στο 48’ ο Δημήτρης Χασομέρης από το σημείο πέναλτι έκανε το 1-0, πέναλτι που κέρδισε ο Κατσαμάγκας από τον Φορτούνη.

Στο 56’ οι γηπεδούχοι έχασαν μία μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Παπαγεωργίου Θ. εκτέλεσε κόρνερ, ο Κατσαμάγκας πήρε την κεφαλιά την οποία έδιωξε ο Γκουλιώνης και στη συνέχεια της φάσεις η κεφαλιά του Τσακίρη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 63’ το Κιλελέρ έκανε και το 2-0, ο Θανάσης έδωσε την πάσα στον Άκη Βαγενά ο οποίος έκανε τη σέντρα και ο Ηλίας Πανταζής σκόραρε!

Τρία λεπτά μετά, το Κιλελέρ έκανε και το 3-0, με εξαιρετικό σουτ του Άκη Βαγενά μετά από πάσα του Χασομέρη!

Το τελικό 4-0 έγινε στο 92’, ο Κατσαμάγκας έκανε την ωραία ενέργεια, έδωσε στον Βασίλη Παπαγεωργίου που με σουτ σκόραρε!

Κιλελέρ (Κώστας Κατσάρας): Κουτσιρίμπας, Πανταζής Η. (86’Αργύρης), Μπαρούτας, Τσακίρης, Αντωνίου, Γκουγκουλιάς (46’ Χατζησαββίδης), Κουβελάς (46’ Παπαγεωργίου Β.), Παπαγεωργίου Θ., Βαγενάς (75’ Αναγνώστης), Κατσαμάγκας, Χασομέρης (81’ Ντιντής Θ.).

Μετέωρα (Νίκος Αγγελάκης): Γκουλιώνης, Γερεντές Γ. (46’ Λαμπαδάριος), Φορτούνης, Κιτσόπουλος, Ψαθογιαννάκης, Νταλούκας, Τσιαμάντας (77’ Γκόβαρης), Παπαδόπουλος, Γερεντές Θ. (62’ Κοτσιλιάνος), Καραμούζης, Aσημάκης.

Διαιτητική τριπλέτα: Τασιόπουλος (Θεσσαλίας), Μπύρος, Σελαλής (Ευρυτανίας).