Επιστροφή στις νίκες για το Βελβεντό με 3-1 απέναντι στον ΠΑΟ Κοίλων

1 Λεπτά αναγνωσης

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα του Βελβεντού,νικώντας σήμερα με 3-1 τον ΠΑΟ Κοίλων στο Δημοτικό γήπεδο Βελβεντού.

Η ομάδα του Δημήτρη Κουτσώνα άνοιξε το σκορ με τον Ευαγγελόπουλος στο 24′ λεπτό της αναμέτρησης,ενώ στο 37′ λεπτό ο Στέφανος Τσιφτσιάν έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Η ομάδα του Βασίλη Μαντζώλα ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με τον συνήθη ύποπτο και πρώτο σκόρερ της ομάδας ,και της Α’ Κατηγορίας Στάθη Αθανασιάδη στο 51’λεπτό της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο γκολ στο 71′ λεπτό με τον Κλόντι Ντούκα σφραγίζοντας την νίκη για τους “πράσινους”.

Μ’ αυτή την νίκη η ομάδα του Δημήτρη Κουτσώνα έφτασε τους 32 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας και την επόμενη αγωνιστική (20η) φιλοξενούνται στην Αιανή από τον Αλιάκμων.

Η ομάδα του Βασίλη Μαντζώλα παρά την ήττα βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 37 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα πάρει ξεκούραστα τους τρεις βαθμούς αφού αγωνίζεται με την ομάδα της Α.Ε.Καισαρειάς…που αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Επιμέλεια: Παύλος Καλεμκερίδης