Γ’ Εθνική: Mε «χτύπημα» Σπηλιώτη «απέδρασε» από τη Φήκη ο ΑΟ Υπάτου!

1 Λεπτά αναγνωσης

Ο ΑΟ Υπάτου με γκολ του Σπηλιώτη στο φινάλε επικράτησε 1-0 εκτός έδρας του ΠΟ Φήκης για τον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Με το διπλό από την έδρα του ΠΟ Φήκης έφυγε ο ΑΟ Υπάτου καθώς με χρυσό σκόρερ τον Σπηλιώτη στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης επικράτησε 1-0 και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από τον Πανελευσινιακό εντός έδρας.

Πλέον με αυτή τη νίκη ο ΑΟ Υπάτου έφτασε τους 52 βαθμούς, ενώ ο ΠΟ Φήκης έμεινε στους 40 βαθμούς στον 3ο όμιλο.

Το παιχνίδι είχε δυνατές μονομαχίες, με τον ΠΟ Φήκης να απειλεί στο 26ο λεπτό του αγώνα με τον Ιωάννου, ο οποίος έκανε το σουτ αλλά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του ΑΟ Υπάτου. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε οι δυο ομάδες προσπαθούν να κρατήσουν το μηδεν, με τους φιλοξενούμενους να είναι αυτοί που βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα και πήραν μεγάλη νίκη.

Μάλιστα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο σκόρερ του ΑΟ Υπάτου.

ΑΟ Υπάτου (Αντωνόπουλος): Διαμαντής, Χριστογιάννης, Ροκάι, Γλυνός, Σπηλιώτης, Πολύζος, Ποτουρίδης, Παπούλης, Ντρούγκας, Αλμπάνης, Μυτάκης.

ΠΟ Φήκης (Μπρισίμης): Μήλος, Γιαννούλας, Τζέλης, Γ. Σκόνδρας, Ζήσης, Καλαμαράς, Γεωργάκης, Ιωάννου, Τσιώλης (8′ Νικλητσιώτης), Σαμαντάς, Ν. Σκόνδρας.