Το αναλυτικό πρόγραμμα του Euro 2024 – Οι ημερομηνίες, οι ώρες και τα κανάλια 

Παύλος Καλεμκερίδης
3 Λεπτά αναγνωσης

    Η ΕΡΤ ανακοίνωσε το αναλυτικό της πρόγραμμα για το Euro 2024, το οποίο ξεκινά στις 14 Ιουνίου, με τους οικοδεσπότες Γερμανούς να υποδέχονται τη Σκωτία στην πρεμιέρα.

    Η Εθνική Ελλάδας διεκδίκησε μέσω των αγώνων μπαράζ την πρόκρισή της αλλά τελικά αποκλείστηκε από τη Γεωργία στη διαδικασία των πέναλτι και δεν θα είναι στη Γερμανία για τη μεγάλη γιορτή του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου. Γεγονός, πάντως, που δεν αφαιρεί κάτι από τη λάμψη της διοργάνωσης, την οποία περιμένουν πώς και πώς οι απανταχού ποδοσφαιρόφιλοι.

    Από τις 14 Ιουνίου, λοιπόν, μέχρι και τις 14 Ιουλίου θα… χορτάσουμε μπάλα, με την ΕΡΤ να γνωστοποιεί το τηλεοπτικό πρόγραμμα από την πρεμιέρα μέχρι και τον τελικό.

    Παρασκευή 14 Ιουνίου

    22:00 Γερμανία – Σκωτία, ΕΡΤ1

    Σάββατο 15 Ιουνίου

    16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1

    19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1

    22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1

    Κυριακή 16 Ιουνίου

    16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1

    19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1

    22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

    Δευτέρα 17 Ιουνίου

    16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

    19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1

    22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

    Τρίτη 18 Ιουνίου

    19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1

    22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

    Τετάρτη 19 Ιουνίου

    16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1

    19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1

    22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

    Πέμπτη 20 Ιουνίου

    16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1

    19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1

    22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

    Παρασκευή 21 Ιουνίου

    16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

    19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1

    22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

    Σάββατο 22 Ιουνίου

    16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1

    19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

    22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

    Κυριακή 23 Ιουνίου

    22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1

    22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

    Δευτέρα 24 Ιουνίου

    22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1

    22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

    Τρίτη 25 Ιουνίου

    19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1

    19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3

    22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1

    22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

    Τετάρτη 26 Ιουνίου

    19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1

    19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3

    22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

    22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3

    Σάββατο 29 Ιουνίου

    19:00 Φάση των «16»: 2Α – 2Β, ΕΡΤ1

    22:00 Φάση των «16»: 1Α – 2Γ ΕΡΤ1

    Κυριακή 30 Ιουνίου

    19:00 – 21:00 Φάση των «16»: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

    22:00 Φάση των «16»: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

    Δευτέρα 1 Ιουλίου

    19:00 Φάση των «16»: 2Δ – 2Ε, ΕΡΤ1

    22:00 Φάση των «16»: 1ΣΤ – 3Α/Β/Γ, ΕΡΤ1

    Τρίτη 2 Ιουλίου

    19:00 Φάση των «16»: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ, ΕΡΤ1

    22:00 Φάση των «16»: 1Δ – 2ΣΤ, ΕΡΤ1

    Παρασκευή 5 Ιουλίου

    19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

    22:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

    Σάββατο 6 Ιουλίου

    19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

    22:00 Προημιτελικά ΕΡΤ1

    Τρίτη 9 Ιουλίου

    22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

    Τετάρτη 10 Ιουλίου

    22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

    Κυριακή 14 Ιουλίου

    22:00 Τελικός, ΕΡΤ1

    Share This Article